Laptop dla grafika komputerowego Laptopy

Laptop dla grafika komputerowego, jaki wybrać? nr:9

Podziel się:

Laptop dla grafika komputerowego, jaki wybrać?

Szukając dobrego laptopa do projektowania graficznego trzeba zwrócić uwagę przede wszystkim na jego wydajność. Zaczynając swoją przygodę z grafiką komputerową warto więc wybrać laptopa, który bez problemu poradzi sobie ze sprawną obsługą programów i aplikacji graficznych. Trzeba też pamiętać, że zdjęcia i pliki graficzne potrafią zajmować sporo miejsca i ich edycja wymaga dużej ilości pamięci RAM, szybki dysk SSD i mocnego procesora (dedykowana karta graficzna jest również absolutnie obowiązkowa).

Z tymi wszystkimi zadaniami z pewnością poradzi sobie każdy z laptopów z serii MSI Katana. Wybierać można także warianty z procesorem Intel Core i5 i kartą graficzną RTX 3050, co pozwoli zaoszczędzić nieco na zakupie. Bardziej wymagający mogą od razu zainwestować w układ Intel Core i7 i grafikę Nvidia Geforce RTX 3060. Szukając laptop dla grafika 17 cali można zdecydować się właśnie na taki wariant, a osoby potrzebujące przede wszystkim mobilności mogą kupić wersję z ekranem 15,6 cala.

Laptopy dla grafika komputerowego powinny oferować funkcjonalność zbliżoną tej, którą dają komputery stacjonarne. Niemal każdy, kto zajmuje się przygotowywaniem różnego rodzaju projektów graficznych (2D i 3D), a także obróbką zdjęć czy nawet edycją materiałów wideo, oczekuje komfortowej pracy. Im bardziej zaawansowany projekt, tym bardziej rozbudowane oprogramowanie i mocniejszy sprzęt potrzebny do jego opracowania.

Laptop dla grafika musi także posiadać niezbędne porty dedykowane do różnych urządzeń zewnętrznych. W pracy grafika przydaje się m.in. drukarki, skanery, dodatkowy monitory czy też dysk zewnętrzny. Nie bez znaczenia jest ich rozmieszczenie. Jaki ich układ będzie najwygodniejszy? Gniazda w tylnej części laptopa, z kolei porty USB 3.0 na trzech jego krawędziach. Dodatkowym atutem będzie możliwość współpracy ze stacją dokującą, dzięki której z łatwością zwiększysz możliwości swojej pracy.

Laptop dla grafika komputerowego, jaki wybrać?

Laptop dla grafika to alternatywa wobec komputera stacjonarnego lub dla zestawu łączącego wysokiej klasy monitor z mniej zaawansowanym notebookiem. Jego główną zaletą jest możliwość łatwego przeniesienia naszego miejsca pracy, bez konieczności zabierania ze sobą ciężkich i nieporęcznych urządzeń peryferyjnych.

Jaki laptop dla grafika? Do pracy grafika niekoniecznie niezbędny jest duży stacjonarny komputer, olbrzymi ekran komputerowy i zajmujące pół pokoju biurko. Okazuje się, że do edycji zdjęć, filmów i projektowania za pomocą profesjonalnych aplikacji może w zupełności wystarczyć także laptop – i nie zawsze musi to być profesjonalna mobilna stacja robocza.

Ranking laptopów do zastosowań profesjonalnych. Notebooki dla grafików charakteryzują się wysokiej rozdzielczości ekranem o przekątnej minimum 15 cali, wydajnym procesorem, dużą ilością pamięci operacyjnej oraz szybkim i pojemnym dyskiem. Komputery przenośne tej klasy z powodzeniem mogą również posłużyć zawodowcom do obróbki dźwięku i wideo.

Wybierz odpowiedni laptop do grafiki komputerowej

Wiedząc, czym się kierować przy wyborze laptopa, który obsłuży zaawansowane programy graficzne i zapewni komfort pracy i oczekiwane efekty, można wywnioskować, jakie parametry powinien mieć najlepszy laptop dla grafika. Szukać należy sprzętu wśród laptopów z ekranem o przekątnej 15,6 cala i większej. Mniejsza przekątna ekranu nie sprawdzi się dobrze, chyba że będzie to dodatkowy sprzęt w Twojej pracy. Im większy jest ekran, tym bardziej szczegółowy obraz i tym samym wyświetlane większe i szczegółowe elementy. Ma to wpływ na komfort pracy, a podczas tworzenia grafiki na jej precyzję i jakość.

Wystarczająco dużo elementów nie zmieścimy też na ekranie o rozdzielczości mniejszej niż Full HD (1920×1080). Oferuje on zbyt małą powierzchnię roboczą. Jakość detali i szczegółowość będą wyraźnie lepsza przy matrycy 4K (3840×2160). Na uwagę zasługuje też wspomniane już odwzorowanie kolorów. Konieczne jest, aby laptop do grafiki komputerowej odtwarzał całąpaletę barw sRGB i możliwie jak najwięcej AdobeRGB. Matryca IPS DreamColor zapewnia 100% pokrycia obydwuwymieniowych standardów. Jeżeli chodzi o powierzchnię matrycy, to wybieramy tę matową, błyszcząca w mocno naświetlonych pomieszczeniach, a także na zewnątrz będzie utrudniała pracę, odbijając promienie świetle niczym lustro.

Dobry laptop dla grafika możesz znaleźć w sklepie komputerowym komtek24.pl polecanych producentów. Są one projektowane z myślą o wielogodzinnym obciążeniu kluczowych podzespołów. Uwzględniono w nich bilans termiczny pracy pod obciążeniem oraz zainstalowano wydajne chłodzenie. Stacje robocze zostały wyposażone w odpowiednie złącza, dzięki temu zyskujesz możliwość zadokowania oraz uzyskania więcej miejsca na pamięć masową. Dobrym wyborem może być laptop MSI dla grafika;

Laptop do grafiki z powodzeniem może zastąpić typowy komputer stacjonarny. Wystarczy wiedzieć, na jakie parametry zwrócić uwagę, aby nie rozczarować się już po pierwszym dniu pracy i pierwszych jej efektach. Zdarza się jednak często tak, że wydajny laptop do grafiki jest droższy niż PC o takich samych parametrach. To również jeden z powodów, dla których powstał ranking laptopów dla grafika. Masz możliwość porównania sprzętu w różnych zakresach cenowych i przekonać się, iż dzięki zaawansowanej technologii masz okazję dzisiaj wyboru laptopa, który spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagającego grafika.

Przeczytaj także: Jak łatwo i tanio zbudować przenośny dysk?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

X