Obudowa komputerowa, która jest dla mnie odpowiednia? Obudowy Komputerowe

Obudowa komputerowa, która jest dla mnie odpowiednia? nr:1

Podziel się:

Spis treści:

  1. Obudowa komputerowa, na co zwrócić uwagę podczas wyboru?
  2. Obudowy gamingowe, czym wyróżniają się od innych modeli
  3. Obudowy komputerowe, czy warto zapłacić więcej, ma to sens?
  4. Jaką obudowę wybrać, jeśli chcemy znaleźć coś dobrego za nie nieduże pieniądze

Komputer PC to prawa ręka każdej osoby która wykonuje pracę, lub szuka rozrywki, a praktycznie każdy komputer wymaga obudowy. Dlatego też na rynku jest multum obudów komputerowych i trudno nawet próbować się połapać w morzu propozycji. Ile powinienem wydać? Czy droższe obudowy komputerowe mają sens? Czym się różnią obudowy dla graczy od obudów dla przeciętnego kowalskiego? W tym artykule odpowiemy na wszystkie pytania!

Obudowa komputerowa na co zwrócić uwagę podczas wyboru?

Najważniejsze cechy są zależne od jej zastosowania – w przypadku komputerów zapalonych entuzjastów którzy często “grzebią” w swoich komputerach najważniejsza jest jej budowa która pozwoli na uniknięcie marnowania czasu poprzez odkręcanie niepotrzebnych śrubek. W przypadku obudów do komputerów HTPC jest ważny jej wygląd, a w przypadku obudów dla graczy najważniejszy jest przepływ powietrza który pozwoli na zachowanie odpowiedniej temperatury wszystkich podzespołów komputerowych. Wszystko to trzeba oczywiście połączyć z niską ceną i wyglądem który wpasowuje się w nasze gusta. 

Sklep Komputerowy komtek24.pl – Polecane Obudowy komputerowe

Obudowy gamingowe, obudowy dla graczy czym wyróżniają się od innych modeli?

Przede wszystkim, w porównaniu do obudów dla zwykłych kowalskich, czy nawet entuzjastów obudowy dla graczy wyróżniają się wyjątkowym wyglądem, który najczęściej jest podkreślony podświetleniem. Zazwyczaj idzie on w parze z lepszym przepływem powietrza, ale nie jest to reguła – bardzo często dizajnerskie dodatki obudów dla graczy ograniczają powietrze dostępne dla wentylatorów. Ostatecznie więc obudowy dla graczy wyróżniają się wyglądem który albo nam się podoba, albo nie. 

obudowa dla gracza

Obudowy komputerowe czy warto zapłacić więcej, ma to sens?

Droższe obudowy to produkty niszowe, zazwyczaj stworzone dla najbardziej zapalonych entuzjastów którzy za jedną funkcje są w stanie wydać setki złotych. Do tych funkcji mogą należeć wsparcie dla lepszego chłodzenia wodnego, odwracalna lub demontowana tacka na płytę główną, czy nawet kompletnie inny układ obudowy, który jest w pełni otwarty i odsłania nasze komponenty w celu uzyskania jak najniższych temperatur. Wszystko więc zależy od tego do jakiej grupy osób należymy, ale zazwyczaj droższe obudowy nie mają sensu. 

Thermaltake P5 – obudowa dla entuzjastów która wyróżnia się bardzo niecodziennym układem i możliwością montażu na ścianie. Przeźroczysta obudowa z bardzo wytrzymałego szkła hartowanego, chroni Twój komputer i zapewnia podgląd wnętrza podczas Twojej pracy lub rozrywki. Z tą obudową, możesz dokonać dowolnej modyfikacji wnętrza, ale naszą propozycją jest chłodzenie cieczą, dla wydajniejszej i efektywniejszej pracy naszego komputera.

Dobry komputer pc – Jaką obudowę wybrać jeśli chcemy znaleźć coś dobrego za nieduże pieniądze?

Żeby kupić nową obudowę wysokiej jakości należy się spodziewać, że będzie ona nas kosztować przynajmniej 80 zł. Świetnym przykładem taniej obudowy, która spełnia swoje zadanie jest Tacens ALU. Oczywiście, nie jest ona idealna – nie zapewni ona najlepszych temperatur naszym podzespołom, a także nie posiada żadnych filtrów przeciw kurzowych, ale jej solidna konstrukcja i stonowany wygląd powodują, że spełnia ona swoje zadanie, szczególnie w cenie zaledwie 80 zł.

Obudowa komputerowa Thermaltake P5

Jeśli dysponujemy troszeczkę wyższą ilością pieniędzy powinniśmy wybrać obudowę SilentiumPC Signum SG1M. Oferuje ona wszystko czego moglibyśmy chcieć od obudowy – przewiewny dizajn, ładny wygląd i przystępna cena. SilentiumPC nie zapomniało również o osobach lubiących podświetlenie RGB i wypuściło na rynek SG1V EVO TG ARGB, a także graczach którym zdecydowanie powinna się spodobać SG1Q EVO TG ARGB

Jak widać obudowy do komputerów to coś więcej niż metalowe puszki, jednak mamy nadzieję, że pomogliśmy nie tylko z wyborem, ale również (i przede wszystkim) z wprowadzeniem w świat obudów komputerowych, które są bardzo ważną częścią każdego komputera stacjonarnego.

Przeczytaj także: Fifa 23 Premiera, wymagania systemowe, co wiemy o nowej fifie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

X