Komputer stacjonarny z Allegro czy sklepu? Komputery Stacjonarne

Komputer stacjonarny z Allegro czy sklepu? nr:4

Podziel się:

Komputer stacjonarny z allegro czy ze sklepu? To pytanie które sobie zadaje pewno spora część z Was. Niestety nie ma na nie jednoznacznej odpowiedzi, bo zależy to od wielu czynników. Powszechne są opinie, że „komputer nie z Allegro” i tym podobne. W poniższym artykule postaramy się wyjaśnić jak najwięcej informacji.

Komputer stacjonarny z allegro, czy to dobry wybór?

Powstały one ponieważ czasem sprzedawcy nieco naginają rzeczywistość – obiecując że komputer ma pewne możliwości. A potem okazuje się być kompletnie inaczej. Często też okazuje się że nie wiemy co kupujemy, bo firma sprzedająca na Allegro podaje tylko moc zasilacza, pojemność pamięci RAM, jaką ma pojemność dysk SSD czy chipset płyty głównej która będzie zainstalowana w komputerze, ewentualnie podając jeszcze jaki jest procesor. Robią tak, ponieważ ceny i dostępność sprzętu nie stoją w miejscu i w zasadzie co kilka dni może się okazać że jeden dysk SSD będzie tańszy od drugiego, i sprzedawcy będzie się opłacało w komputerze zamontować inny. O tej samej pojemności, ale dla niego tańszy – gdyż oczywistym faktem jest, że takie firmy też muszą na czymś zarabiać.

Komputer stacjonarny z Allegro czy sklepu?

Z punktu widzenia przeciętnej osoby kupującej, Janusza Kowalskiego nie ma to żadnego znaczenia – gdyż różnicy pomiędzy dyskiem SSD Patriot a GoodRAM w ogóle nie odczuje, podobnie nieistotne jest to czy w komputerze pracuje płyta główna ASRock czy asus h81m-k. Każdy sprzęt i tak ma gwarancję (na nowy sprzęt obowiązkowo 24 miesiące), w razie awarii sprzedawca i tak za sprzęt odpowiada. Jest jeszcze jeden niuans, ceny sprzętu zmieniają się w zasadzie codziennie, wpływ na to ma dostępność sprzętu, kursy walut i wiele innych czynników i tak cena za np. procesor może zmienić się kilka razy w ciągu dnia.. Jeśli sprzedawca gotowych komputerów ma wystawione na Allegro kilkadziesiąt komputerów raczej nie upilnuje cen wszystkich komponentów – i jest szansa że kupimy sprzęt nieco taniej niż w sklepie.

Komputer stacjonarny ze sklepu? Nasz wybór to sklep komputerowy komtek24.pl

W sklepie internetowym sytuacja jest zupełnie inna, systemy informatyczne przeważnie na bieżąco wyliczają cenę i dostępność na podstawie połączeń z hurtowniami sprzętu. Takie ceny uwzględniają nawet najmniejsze wahania kursów walut. Ze sklepu zamiast Allegro warto skorzystać, jeśli mamy wykaz części do komputera jakie nam ktoś polecił bo się zna lub sami się znamy i wiemy dokładnie czego chcemy. Wtedy znalezienie komputera na Allegro z dokładnie tymi samymi komponentami może być bardzo trudne, i o wiele lepiej skorzystać z konfiguratora zestawów na stronie sklepu internetowego. Na koniec wypada jeszcze wspomnieć, że wiele też zależy od tego czy kupujemy sprzęt jako osoba prywatna czy chcemy go do firmy. Na Allegro znajdziemy sporo sprzedawców którzy nie wystawiają faktur VAT lub wystawiają faktury VAT tylko na swoją marżę. W tym drugim przypadku, jeśli kupujemy komputer na firmę musimy taki VAT odprowadzić do urzędu skarbowego – więc sprzęt z miejsca jest droższy o 23% co zwykle się po prostu nie opłaci, i wtedy lepiej kupować w sklepie komputerowym.

sklep komputerowy komtek24.pl

Przeczytaj także: Obudowa komputerowa, która jest dla mnie odpowiednia?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

X