Gdzie kupić zestaw komputerowy? Komputery Stacjonarne

Gdzie kupić zestaw komputerowy? nr:7

Podziel się:

Gdzie i czy warto kupić zestaw komputerowy?

Gdzie kupić zestaw komputerowy? Jaki komputer stacjonarny warto obecnie kupić? Który procesor wybrać, a jaką kartę graficzną? Te pytania powtarzane są jak mantra. A może zamiast składania własnego komputera, warto wybrać gotowy zestaw komputerowy?

Rodzaje komputerów

Przed przystąpieniem do wybierania komputera, warto zwrócić uwagę że na rynku znajduje się wiele typów komputerów. Wiele osób na myśl o komputerze, myśli o standardowym desktopie. Jednak producenci mocno zminiaturyzowali urządzenia i wprowadzili na rynek nowe ciekawe urządzenia, wśród których warto wyróżnić:

  • Desktop – Jest to komputer z którym najczęściej kojarzymy właśnie komputery.
  • Nettopy – zminiaturyzowana wersja komputera stacjonarnego, która sprawdza się głównie do przeglądania stron internetowych czy wykonywania drobnych prac biurowych.
  • All-in-One – ten model komputera, to opcja dla osób które chcą pozbyć się plątaniny kabli i mieć wszystko w jednym urządzeniu. Urządzenie składa się z monitora, w którym znajduje się stacja robocza.

Składać czy kupić zestaw komputerowy?

Zaledwie kilka lat temu znaczna część osób decydowała się na składanie komputera – wynikało to głównie ze znacznie niższej ceny niżeli w wypadku gotowych zestawów komputerowych. Dodatkowo za niską cenę, można było złożyć mocną jednostkę. Pamiętajmy też o sprawdzeniu parametrów urządzenia jak np. procesory. Obecnie zestawy komputerowe zyskują na znaczeniu, a ich cena znacznie się zmniejsza. Na rynku pojawiły się gotowe zestawy, w których znaleźć możemy przygotowane specjalnie pod pracę biurową, przeglądanie multimediów lub do grania.  Jak widać rynek stara się dostosować do obecnych standardów. Niezależnie czy składamy zestaw, czy kupujemy gotowy, pamiętajmy też że nie tylko procesor i płyta główna warunkuje prędkość zestawu, ale też dysk SSD.

Gdzie kupić zestaw komputerowy?
Gdzie kupić zestaw komputerowy?

Jaki zestaw komputerowy do grania?

Jeśli zastanawiasz się nad kupnem zestawu komputerowego do grania, to wybór na rynku jest doprawdy szeroki:

Wybrać gotowy zestaw?

Czy jednak warto decydować się na gotowy zestaw? W przypadku gotowych zestawów składanych przez sklepy, klient zyskuje pewność że konfiguracja została przetestowana i jest w 100% sprawna. Dodatkowo w razie ewentualnych problemów, może liczyć na gwarancje. Jest to bardzo duży plus, który znika w momencie wyboru samodzielnie składanego zestawu. Dodatkowo kupując gotowy zestaw komputerowy, bardzo często otrzymujemy też akcesoria dla graczy w zestawie.

Sprawdź zestawy komputerowe w sklepie komputerowym Komtek24.pl

Przeczytaj także: Komputer stacjonarny z Allegro czy sklepu?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

X