Need for Speed Unbound Gry Komputerowe

Recenzja gry Need for Speed Unbound nr:10

Podziel się:

Need for Speed Unbound – Oczekiwania

Need for Speed Unbound – Recenzje krytyków gier były zaskakująco pozytywne, sugerując, że warto będzie czekać na następną grę z serii. Wersja na PlayStation 5 uzyskała średnią ocen w serwisie Metacritic na poziomie 80/100, co jest dobrym wynikiem w porównaniu z poprzednimi wydaniami gry.

Need for Speed Unbound jest o wiele lepszy, niż myślałem. Tryb kariery jest już bardzo solidnie ugruntowany i przemyślany w tej serii NFS. Całość ma swój niepowtarzalny smaczek, przynajmniej coś, co wyróżnia się na tle poprzednich odsłon serii Need for Speed. Nie dajcie się jednak zwieść przesadnie optymistycznym poglądom i sloganom nowej doskonałości Need for Speed, bo… tak nie jest.

Gra wyścigowa z tak kiepskimi modelami jazdy nigdy nie zostanie w pełni doceniona w moich oczach. Unbound rozczarowuje także w innych aspektach rozgrywki, często wyglądając jak kiepska kopia Forza Horizon. Oczywiście nie oznacza to, że nienawidzę tej gry komputerowej. Jeśli jesteś wieloletnim fanem serii (również jej najnowszych odsłon) i czujesz się jak widowiskowy zręcznościowy wyścigowiec, nowy NFS z powodzeniem zaspokoi Twoją potrzebę szybkości. W przeciwnym razie poczekałbym, aż gra wyląduje na stałe w Game Pass lub będzie dostępna w cenie promocyjnej.

Need for Speed Unbound – Grafika jest naprawdę dobra

Plusy:

  • Świetne efekty audiowizualne;
  • doskonałe wstawki komiksowe pasujące do klimatu gry;
  • przyjemne zręcznościowe modele jazdy – najlepsze z kilku ostatnich części serii;
  • namacalny, progresywny system przywoływania, szczególnie w pierwszej połowie gry;
  • świetne możliwości modowania samochodów;
  • ostatnie miasto pełne przechodniów, a więc – życie;
  • świetna ścieżka dźwiękowa, ale brakuje nawet kilku utworów z innych gatunków. Wciąż wkurzający gliniarzy, brak zabawnej mechaniki pościgu, duża różnorodność trybów wyścigowych;

Oprawa graficzna tytułu oferuje unikalną stylistykę, łączącą realizm z elementami rodem z kreskówek, komiksów i street artu. Przerywniki filmowe są w pełni animowane. Gwiazdą gry jest A$AP Rocky, który zapewnił swój wizerunek i muzykę. Duży nacisk położono również wyraźnie na siebie – awatary postaci będą mogły zmieniać ubrania i fryzury.

Ocenzurowane dzieło wyróżnia się nawet mroczną atmosferą, jednak aby to poczuć, musimy pokonać kreskówkowe elementy. Zgodnie z zapowiedzią, w wyścigach podczas korzystania z dopalacza znajdziemy opony lub ikony unoszące się w kolorowym dymie obok naszego pojazdu. Nie możemy ich całkowicie wyłączyć, możemy jedynie zmniejszyć ich częstotliwość po wybraniu odpowiedniego „tagu” w garażu. Nieważne jednak, czy w trybie online obserwujemy innych kierowców palących gumę, spod których wydobywa się fioletowy, czerwony, niebieski lub różowy dym. W trybie fabularnym elementy rysunkowe są mniej widoczne, gdy są wyszarzone, ale w trybie online nie można o nich zapomnieć z powodów wymienionych powyżej. Co gorsza, twórcy nie pracowali nad kamerą w kokpicie (wewnątrz).

Need for Speed Unbound – Rozbudowany system gry

Całość opiera się na zrównoważonym systemie ryzyka i nagrody. Im więcej wyścigów ukończymy danego dnia, tym bardziej możemy zwrócić na siebie uwagę policji, która wyśle ​​przeciwko nam szybsze, trwalsze radiowozy, helikoptery i blokady drogowe. Dlatego gracze muszą dokładnie planować swoje poczynania, decydując, które mecze warto rozegrać, a które można pominąć.

Podczas gdy w przypadku obławy na poziomie 1 lub 2 ucieczka jest jak najbardziej w porządku, to na wyższych poziomach organy ścigania użyją wszystkich dostępnych metod, aby nas powstrzymać. Prawdziwa jazda zaczyna się w szczytowym tempie pościgu i co chwilę odnosimy wrażenie, że ściga nas każda policja i każdy dostępny jej środek. W każdym razie jest to mechanizm skopiowany z NFS Heat, ale tam działał równie dobrze i cieszę się, że jest też tutaj właśnie w tej serii gier.

Im dłużej zaczynamy danego dnia (lub nocy), tym bardziej interesuje się nami policja i tym trudniej jest jej uciec. System dnia i nocy oznaczał, że musieliśmy dokładnie rozważyć strategie ryzyka – czy zacząć od następnego wydarzenia i uwzględnić możliwość utraty wszystkich zarobków, czy też wrócić do garażu i przechować zasoby.

Sklep komputerowy Komtek24.pl

Przeczytaj także: Laptop dla grafika komputerowego, jaki wybrać?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

X