Assassin's Creed Jade Gry Komputerowe

Assassin’s Creed Jade – Co wiemy o nowej grze mobilnej? nr:11

Podziel się:

Assassin’s Creed Jade – Co to za gra?

Mobilna wersja Assassin’s Creed nosi kryptonim „Jade”, na ostateczną rozgrywkę przyjdzie nam jeszcze chwilę poczekać. Będzie to darmowa gra z otwartym światem osadzona w starożytnych Chinach w 215r pne. Oznacza to powrót marki do ojczyzny po Assassin’s Creed Chronicles.

Gra jest spin-offem popularnej serii na PC i konsole. Assassin’s Creed: Codename Jade prz enosi graczy do starożytnych Chin i stawia ich w sytuacji członków Bractwa Zabójców walczących z tajnym zakonem, który próbuje podbić Chiny.

Codenamed Jade to gra mobilna z kategorii AAA, pierwsza gra z serii Assassin’s Creed wykorzystująca pełne możliwości urządzeń mobilnych. Akcja gry przeniesie nas do starożytnych Chin. Nie jest jasne, w jakim dokładnie okresie to nastąpi, ale po zwiastunie możemy spodziewać się, że w trakcie wydarzeń, które miały miejsce przed Assassin’s Creed Chronicles, i najprawdopodobniej przedstawiają Państwo Środka za panowania dynastii Ming.

Assassin’s Creed Jade – Jakie są jej cechy?

Dyrektor wykonawczy serii Assassin’s Creed, Marc-Alexis Cote, powiedział, że Jude będzie „flagową grą” i „zupełnie innym rodzajem gry Assassin’s Creed”. Po uruchomieniu zwiastuna od razu poczujesz różnicę. Nie mamy tutaj do czynienia z typową dla serii kolorową oprawą graficzną, lecz z opadającymi liśćmi i złowieszczą muzyką w ciemnym lesie. Wygląda bardziej jak zwiastun nowej gry z serii Resident Evil czy The Survivor niż dzieło Ubisoftu.

W przeciwieństwie do poprzednich mobilnych hitów marki, Assassin’s Creed Jade oferuje gry na smartfony i tablety oparte na hitach z komputerów PC i konsol. Dostaliśmy więc ogromny otwarty świat, który mogliśmy swobodnie eksplorować. Zabawa polega na eksploracji lokacji, rozwijaniu postaci i wykonywaniu zadań, z których wiele wymaga eliminowania określonych przeciwników.

Assassin’s Creed Red and Hexe to arcydzieło opracowane przez twórców Odyssey i Valhalla. Co ważne, będą częścią platformy Assassin’s Creed Unlimited. Z kolei Jade to kryptonim gry przeznaczonej na urządzenia mobilne.

Fabuła gry Assassin’s Creed Jade

Materiał filmowy z nadchodzącej gry mobilnej Assassin’s Creed Jade wyciekł do sieci, potencjalnie ujawniając wczesne etapy gry. Jade to jeden z projektów ogłoszonych w ramach mapy drogowej Ubisoftu i jego planów dotyczących serii Assassin’s Creed – choć nie można powiedzieć, że gracze są zadowoleni, że firma pracuje nad grą mobilną.

Assassin’s Creed Jade to jedna z wielu nowych części serii, nad którą pracują i która zadebiutuje w ciągu najbliższych kilku lat. Podczas tegorocznego Ubisoft Forward francuski deweloper zapowiedział grę mobilną, która przeniesie nas z powrotem do starożytnych Chin. Chociaż nie wiemy zbyt wiele o Assassin’s Creed Jade, produkcja jest w zaawansowanym stadium rozwoju, a niektóre części są już w pełni grywalne. W sieci właśnie pojawiło się nagranie dźwiękowe jednego z nich, prezentujące pierwszy gameplay z nadchodzącej gry.

Plotki w końcu się potwierdziły, a podczas finałowego Ubisoft Forward po raz pierwszy oficjalnie usłyszeliśmy szczegóły dotyczące przyszłości serii Assassin’s Creed. Dlatego francuski wydawca stara się uszczęśliwić wszystkich, oferując inne wrażenia. Pierwsza to gra mobilna z otwartym światem osadzona w Chinach. Teraz nazywa się Project Jade. Drugi – Project Red – jest bardzo wyczekiwanym przez fanów wpisem, ponieważ jego wydarzenia odbywają się w Japonii. Ma oferować rozgrywkę przypominającą Odyssey i Valhallę, więc nie zabraknie elementów fabularnych.

Trzeci to dość tajemniczy Assassin’s Creed: Hex, który powinien być nowym doświadczeniem, ale nieznanym fanom serii. Dwa ostatnie wymienione tytuły są częścią AC Infinity Hub, która, jak się przy okazji dowiedzieliśmy, nie jest usługą gamingową, ale platformą, kolejnym rozdziałem serii. Może to być również okno do gier wieloosobowych lub usług społecznościowych. Dodatkowo na platformie Netflix dostępny będzie serial osadzony w świecie zabójców. Na konkretne zwiastuny, szczegóły czy datę premiery przyjdzie nam jednak jeszcze poczekać. Na szczęście w międzyczasie dostaniemy coś na poprawę humoru.

Sklep komputerowy Kraków Komtek24.pl

Przeczytaj także: Recenzja gry Need for Speed Unbound

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

X