CyberPunk 2077 – Data premiery i wymagania sprzętowe

CyberPunk 2077 – Data premiery i wymagania sprzętowe

Znamy datę i wymagania sprzętowe jednej z najbardziej wyczekiwanych premier przyszłego roku. Oto czego dowiedzieliśmy się o grze po prezentacji na E3 2009.

Cyberpunk 2077 – Najważniejsze informacje

Chyba nie znajdziemy obecnie nikogo kto nie słyszał o nowej grze polskiego studia CD Project RED. Cyberpunk 2077 to produkcja osadzona w klimacie science fiction RPG, za produkcje odpowiada studio CD Project RED, twórcę kultowej serii o przygodach Geralta z Rivii- Wiedźmin. Gra trafi na konsole 8-generacji i komputery osobiste.

Cyberpunk 2077 – Fabuła i mechanika

Fabuła gry jak wskazuje sama nazwa przeniesie nas do dalekiej przyszłości, mianowicie do roku 2077 – do świata rządzonego przez megakorporacje, które rywalizują między sobą o wpływy i kontrolę nad każdym aspektem życia zwykłych obywateli. W świecie cyberpunka 2077 doszło do wyniszczających wojen, które doprowadziły do mocnego zdewastowania Stanów Zjednoczonych oraz świata który znamy.

Akcja gry zabiera nas do Night City, czyli typowej amerykańskiej metropolii położonej na północny kalifornijskiego wybrzeża, miejsce to słynie z najwyższego wskaźnika przestępczości na terenie całych Stanów Zjednoczonych. Zaledwie garstka wybrańców zamieszkuje centrum miasta, gdzie może cieszyć się życiem w luksusie, pozostała część społeczeństwa skazana jest na nędze lub konieczność parania się nielegalnymi zajęciami.

Tak w dużym skrócie prezentuje się fabuła, którą przyjdzie nam poznawać w trakcie grania w cyberpunk 2077. Produkcja ma być RPG z otwartym światem, umożliwiając nam na stworzenie swojego własnego awatara, decydując nie tylko o jego wyglądzie (w tym wybór płci, fryzur etc.) ale i jego życiorysie. Dodatkowo przyjdzie nam rozdzielać punkty umiejętności, dokładnie tak jak miało to miejsce w papierowym oryginale. Akcje gry obserwować będziemy z pierwszej osoby (FPP), a obszerne lokacje przemierzać będziemy nie tylko pieszo, ale za kierownicą samochodu lub motocykla.

Cyberpunk 2077 – Wymagania sprzętowe

Mimo iż wymagania sprzętowe nie zostały jeszcze oficjalnie potwierdzone, to wiemy iż gra napędzana będzie przez autorski silnik graficzny RED Engine, który mieliśmy już okazje zobaczyć w Wiedźmin 3: Dziki Gon. Dzięki temu możemy być pewni że oprawa wizualna będzie stała na najwyższym poziomie. W sieci możemy spotkać się z wieloma spekulacjami, które pojawiają się po analizie konfiguracji sprzętowej komputerów na których uruchamiane były wczesne wersje gry.

Poniższe wersje wymagań to wyłącznie prognozy.

Minimalne wymagania sprzętowe:

Procesor: Intel i5-2500 3.3GHz, AMD Ryzen 5 260 3.9 GHz

Karta Graficzna: 3 GB, Nvidia GeForce GTX 780 lub lepsze

Pamięć RAM: 12 GB

Rekomendowane wymagania sprzętowe:

Procesor: Intel Core i7-8700 3.7 GHz

Karta Graficzna: 8 GB, Nvidia GeForce GTX 1070 lub lepsze

Pamięć RAM: 16 GB

Cyberpunk 2077 – Data premiery

Wszystkim osobą czekającym na nową produkcje polskiego studia CD Project RED przyjdzie nam jeszcze poczekać, bowiem data premiery została zapowiedziana na 16 kwietnia 2020.

Cyberpunk 2077 – Jaki komputer kupić?

Jeżeli chcesz cieszyć się tą wyczekiwaną grą, to polecamy sprawdzić nasze przykładowe zestawy komputerowe.

i5-9600K + GeForce GTX 1060

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *